aleso12
aleso12

Agency / Company
Level 1
61 Experience

OFFLINE

My Details

Sign:
Unknown

Last Login:
Dec 04, 2018 @ 10:06 am

My Friends / aleso12 has 2 friend(s)


SHOW ALL


Displaying 1 out of 1 comments
aleso12 said

Od czego zacząć odchudzanie?

Odchudzanie powinno być dobrze przemyślanym procesem. Na początku powinniśmy określić sobie cel – ile kilogramów musimy schudnąć. Nigdy nie powinno to być więcej niż tyle, ile jest nam potrzebne do idealnej wagi (według wskaźnika BMI). Jeśli okaże się, że mamy do „zrzucenia” kilkadziesiąt kilogramów ( w przypadku otyłości), cel powinien być rozłożony na etapy, np. po 10 kilogramów. Warto również w takim przypadku skorzystać z nadzoru lekarza, który będzie kontrolował stan naszego zdrowia w czasie trwania diety.

W jaki sposób można zachować cierpliwość w odchudzaniu?

Pamiętajmy, żeby nie ograniczać się do zmiany diety. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Nie tylko pomaga wyrzeźbić ciało i nadać elastyczność skórze, ale także poprawia kondycję, krążenie i ogólne samopoczucie. Dlatego oprócz określenia ilości nadmiernych kilogramów, bardzo ważny jest plan treningów. Na początek może to być godzina ćwiczeń w domu. Jeśli jednak wiemy, że będzie nam trudno zmotywować się do ćwiczeń, warto wybrać się na siłownię, basen lub aerobik. Wtedy będziemy ćwiczyć pod okiem instruktora i otrzymamy nie tylko fachowe rady, ale także solidną porcję motywacji.

Rola diety w odchudzaniu

Kolejnym krokiem jest wybór diety. Powinna być ona dostosowana do naszego trybu życia i możliwa do zrealizowania. Wiadomo przecież, że jeśli pracujemy całymi dniami, nie będziemy w stanie gotować sobie posiłków co dwie godziny. Jeśli źle dostosujemy dietę i będzie ona niemożliwa do zrealizowania, grozi nam bardzo szybkie zniechęcenie i w efekcie porażka, która zaprzepaści nasze odchudzanie. Dieta powinna zakładać posiłki, które dostarczą organizmowi wszystkich niezbędnych do funkcjonowania wartości odżywczych. Nie wystarczy więc, że będziemy jeść tylko marchewkę. Dieta musi być urozmaicona i różnorodna. Niezależnie od wyboru diety, rezygnujemy ze słodzonych napojów i soków na rzecz wody mineralnej. 


thank